[email protected] +38067 650 70 72 +38066 247 78 00
  • uk
  • ru
Усунення наслідків утеплення

Усунення наслідків утеплення

Будинок – живий організм і мікроклімат у ньому це тонке поєднання різних факторів, які тісно пов’язані між собою.

Тому хочемо проінформувати Вас про наслідки проведення енергозберігаючих робіт та, що треба зробити, аби уникнути типових помилок у майбутньому?

Наведемо узагальнений приклад: якщо ми огорнемося плівкою то почнемо виділяти вологу, а оскільки плівка герметично покриває тіло, то волога накопичується під нею, і з часом з’являються хвороби шкіри. Цей процес відбуватиметься і у приміщенні, бо Ви його законсервували, адже зазвичай утеплення фасаду проводиться одночасно з заміною вікон на енергоефективні (герметичні). Це призводить до відсутності повітрообміну приміщення

Оскільки повітря в приміщенні не замінюється, волога не видаляється, то відбувається процес її накопичення у стінах. Дуже часто ефект від утеплення стає помітним на протязі року – трьох.  Хочемо попередити, що ця проблема проявиться у будь-якому випадку, тому будьте готові одного дня виявити те, що Ваше помешкання захоплює грибок.

Для того щоб не відбувалося утворення грибку, приміщення необхідно систематично провітрювати.

Згідно зі стандартами — кожні три години треба повністю відкрити вікно на 15-20 хвилин. Але нажаль, не має людей які би дотримуються цієї вимоги, або приміщення не має вікон.

Негативні наслідки відкритого вікна у різні пори року

В теплий період складається хибне враження, що можна просто лишити відкритим вікно, але якщо розглядати це питання в плані безпеки, то наведені нижче факти змушують замислитися.

В ситуації, коли Ви мешкаєте на першому поверсі, це пряма загроза того, що можливо у помешкання потрапить злодій.

Якщо у Вас дитина, то відкрите вікно може привести до трагедії.

Через відкрите вікно заходить тепле повітря, що збільшує енерго навантаження на кондиціонер.

Перелік недоліків відкритого вікна можна продовжити наступними пунктами

Залітають комахи у кімнату

Під час дощу є ймовірність, що він потрапить до оселі

Шум з вулиці

Зимою таке провітрювання обійдеться Вашому бюджету у тисячі гривень, враховуючи темпи здорожчання енергоносіїв. Бо в холодні періоди провітрювання більше схоже на прохолодження кімнат. Тому потреба в провітрювачах з регенерацією тепла дуже гостро проявляється саме в холодних порах року, коли відкрите вікно без перешкод виводить тепло.

Стадії накопичення вологи у приміщенні

Зверніть увагу на те, що при переході на наступний рівень наслідки тільки збільшуються

1

Поява неприємного запаху

Кожне приміщення має свій особливий запах. Безліч факторів впливають на його формування, починаючи матеріалами оббивки меблі, закінчуючи наявністю домашніх тварин.

2

Поява конденсату на вікнах

Конденсат на вікнах утворюється при накопиченні вологи у повітрі. 

3

Поява грибку на поверхнях

Грибок – це свідчення того, що ваше приміщення перебуває у стадії гниття. Це найнебезпечніший наслідок відсутності повітрообміну. 

Чому раніше грибок не був такою епідемією?

Прояв грибку це остання стадія порушення повітрообміну в приміщенні. Розглянемо один з найбільш поширених прикладів виникнення і розвитку грибку. Умовою цього опису є те, що не має порушення конструкцій та гідроізоляції об’єкту.

Для початку заглибимося в не такі далекі часи Радянського Союзу. Коли проблема наявності грибка на стінах була менш поширена. Виникає питання чому, що змінилося з того часу?

Відповідь дуже проста, тому що раніше не було проблем з вентиляцією у квартирі. Начебто і самої вентиляції і не було. Ніхто не встановлював провітрювачів та грибок не був такою епідемією. Та й волога не накопичувалася у кімнатах.

У той період у проектах квартир була закладена природна вентиляція, яка складалася з центрального вентиляційного каналу, який знаходиться на кухні та у ванній кімнаті. Він витягував повітря з приміщення, створюючи розрідження і вже саме приміщення засмоктувало повітря з вулиці через віконні і дверні щілини. Цей процес називається інфільтрацією. Після утеплення стін, заміни вікон на енергоефективні та встановлення дверей, які зазвичай герметично закриваються, що приводить до відсутності інфільтрації. Тому цю проблему вирішують примусовою вентиляцією.

Яким чином можна попередити прояв негативних факторів термоізоляції будинку чи квартири?

Тому при проведенні теплоізоляційних робіт варто додати до кошторису монтаж децентралізованого провітрювача з регенератором тепла. Цей прилад необхідно монтувати у кожній кімнаті, де є джерело вологи (людина, комора з овочами, підвальне приміщення, гараж).  Цей прилад збалансує рівень вологи будинку, не дасть накопичитися, випарам з меблів, покриттів та проведе профілактичну іонізацію повітря.

Принцип роботи регенеративного провітрювача полягає у акумулюванні тепла з витяжного (переробленого, вологого та запашного повітря) та передачі того тепла притічному повітрю. Літом ж навпаки, спекотне повітря буде охолоджуватися за рахунок різниці температур кімнати та вулиці.

Наша компанія спеціалізується на облаштуванні правильної децентралізованої  вентиляції будинку, виготовляючи готові доступні інженерні рішення побутових проблем, викликаних  теплоізоляційними роботами.

Отримати інформацію про регенератори тепла  SmartChoice, виявити причини утворення конденсату на вікнах і як наслідок грибку на стінах або дізнатися яким чином відсутність кисню в приміщенні впливає на якість сну можна ознайомившись з неупередженою інформацією, яку ми надаємо на цьому сайті.

Дізнайтеся як не випускати свої кошти у вікно!

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fourteen − eleven =