Підігрів “вбиває”

Чому функція «підігрів повітря» не більше, ніж маркетингова омана?

На українському ринку вентиляції можна зустріти цікаву пропозицію: придбай рекуператор та отримай підігрів у подарунок або по акції. Звичайно, кожен буде радий теплому повітрю взимку, яке додатково підігріватиме оселю та очищуватиме її від неприємних запахів… Вигідно, напевно. Але ж є певні особливі нюанси, про які ніхто не розкаже…окрім нас.

Науково та практично доведено, що підігрів у рекуператорі необхідний для зменшення різниці температур на поверхнях теплообмінника, щоб уникнути конденсування вологи – без цієї функції обмерзання та пошкодження теплообмінника неминуче.

У чому загроза?

Виникає технічне логічне запитання: навіщо гріти те, що повертається назад? І чи відомо Вам, що для справжнього підігріву притічного повітря потрібно використовувати кіловатні потужності? Тому функція підігріву використовується тільки на великогабаритних рекуператорах, які є частиною централізованої вентиляції на підприємствах. І реалізується вона поєднанням датчиків та спеціальної системи автоматики, яка перешкоджає обмерзанню рекуператора.

Далі – більше. А що робить електричний нагрівальний елемент рекуператора з повітрям? Змінює його структуру, руйнуючи його здорову енергетику, по факту він його вбиває. І тут не йде мова про фільтрацію забрудненого повітря, тут йде мова про втрату його корисних властивостей, а саме змінення іонного складу повітря, який є основним носієм хорошого самопочуття людини. Це як набрати чисту джерельну воду і згодом прокип’ятити її…Отож з нагрівом забудьте про «живе» повітря.

Підігрів слід сприймати лише як технологічну необхідність при даному конструкційному рішенні, без цього рекуператор не буде нормально працювати, а саме відбуватиметься його постійне обмерзання та вихід з ладу всієї системи.

Що ж, загорнути конструкційну особливість у красиву подарункову обгортку, за яку ви доплачуєте гроші, або отримуєте її у «подарунок» – зовсім нескладно, проте це є непорядною інформативною оманою.

Не дайте маніпулювати собою, і добре подумайте, чи «підігрів по акції чи в подарунок» дійсно подарунок для Вас та вашого здоров’я та гаманця. Продавати підігрів у рекуператорі або дарувати його, це як купити кросівки і отримати в подарунок шнурівки до них, який в цьому сенс?