Усунення вологості в кімнаті

Причини утворення вологості у сучасному житлі

Підвищена вологість у будинку призводить до порушення мікроклімату. Не варто забувати й про видимий негативний вплив вологи на особисті речі, які через її дію втрачають свій вигляд і набувають специфічного запаху. Особливо це стосується гардеробних кімнат. Також вогкість впливає на меблі, що просто вбирають вологу та починають розсипатися або деформуватися.

Із вогкістю необхідно боротися, і в цій статті ми розповімо про причини її виникнення, а також про те, як збалансувати рівень відносної вологості, щоб він був комфортним для вас.

Сирість з’являється через накопичення вологи всередині приміщення. Для того, щоб побороти її, необхідно в першу чергу визначити причину появи вологи. У її виникнення є два основних джерела:


Інформаційна база та брошури, що надають продавці вікон, розкривають не повну картину можливих наслідків високої герметичності віконних систем і містять мало корисної інформації, яка стосується їхньої експлуатації. Саме тому ми вирішили самі поділитися з вами цією інформацією.


Щоб уникнути накопичення вологи, НЕОБХІДНО кожні три-чотири години ПОВНІСТЮ відкривати вікна на 25 хвилин. Тоді відбудеться процес заміни вологого повітря. Якщо влітку можна залишити вікно відкритим і не боятися, що в приміщенні істотно знизиться температура, то в холодні періоди один такий цикл провітрювання виведе до 80% тепла. Це вкрай невтішна інформація.

На щастя, зараз існує достатня кількість засобів, які в примусовому порядку та з набагато меншими тепловтратами забезпечують провітрювання приміщення.

Йдеться про побутові рекуператори або провітрювачі. Ці прилади монтуються в стіну шляхом алмазного буріння. Вони обладнані теплообмінниками, які знімають тепло з витяжного повітря та під час припливного режиму підігрівають вхідне повітря. Більше інформації про типи рекуператорів можна дізнатися в цій статті. Вся правда про рекуператори.

Рекуператори усувають вогкість асимілятивним методом. Це процес осушення приміщення, який супроводжується балансуванням рівня відносної вологості приміщення та навколишнього середовища.

Цей метод сприятливо впливає на мікроклімат у кімнаті, оскільки приводить повітряну складову до параметрів, наближених до зовнішнього середовища.

Щоб отримати більше інформації та якісну консультацію з питань усунення вогкості і негативних наслідків, які вона викликає, зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом. Ставте свої питання нижче.